xixi

xixi

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
KUK

KUK

Všetky záhady sveta som vedel vysvetliť, od temna prachu zeme po zenit. Z pút myšlienok a klamov som sa oslobodil. Záhadu smrti neviem rozuzliť! Avicenna

Od Vikingov k Árijcov, alebo kto objavil Ameriku
a.jpg
aa.jpg
KRÁTKO Z HISTÓRIE
BC

Dobre. 5000, otepľovanie klímy, ktorý bol nasledovaný ústupe ľadovcov, prilákala prvý osadníkmi na Severnom ostrove - Shetland, Orkney a Hebridy súostrovia.

Dobre. 4000 g naučiť, ako vybudovať rôzne typy lodí a lodí, na ktoré sa vzťahuje s kožou, obyvatelia Severného ostrova začali robiť dlhú námornú plavbu.

Dobre. 3000 V kultúr Stredomoria a Severného ostrova začala výstavba podobného megalitických stavieb - samostatne stojace kamene (menhiry) a kamenných kruhov.

Dobre. 2000 klímu aj naďalej zlepšovať, čo umožňuje pôvodných obyvateľov kanadskej Arktídy založiť osadu v severovýchodnom Grónsku.

1500-1200 rok. V kočovní Indo-európske kmene, vrátane predchodcov budúcnosti Keltov, napadol Európu od Ázie.

Dobre. 1000 prudké zhoršovanie klímy prinútil obyvateľov presunúť na vysokej Arktídy na juh. Predkovia Beothuk a tunitov usadili v Newfoundland.

Dobre. 700 obyvatelia Británie presťahovala z doby bronzovej železnej.

Dobre. 500g Klimatické podmienky v Grónsku sa stali natoľko závažná, že obyvatelia boli nútení opustiť ostrov.

Dobre. 330 Travel Pytheas od Stredozemného mora až na Britských ostrovoch. Pytheas navštívil Orkneje a išiel na sever k Thule (Island). Je mu vďačíme za prvú zmienku o Islande v britskej histórii 400-300rok. Jeden z kmeňov keltských, Belgicka, prechádzal cez kanál angličtiny a napadol južnej Alba (Anglicko).

Dobre. 250, Kelti obsadili veľkú časť plochých krajín Anglicka a Írska.

Dobre. 150, miestni obyvatelia sa podarilo zastaviť inváziu Keltov do albumu cez Solvay - Firth - str. Tweed. Albumy na sever od tejto línie udržať svoju nezávislosť.

Dobre. 51 až 50 rok. Picts a iné kmene armorikan plavil od pobrežia západnej Galii, snaží sa nájsť útočisko v albume (severnej Škótsko).

Dobre. '40 Outbreak vojenského konfliktu medzi Picts a pôvodných obyvateľov - Albani.

Dobre. 1 rok Armorikane vzal kontrolu nad rovinatom pozemku Škótska na sever od Great Glen. Albano tiež udržal kontrolu nad horských oblastiach a na ostrovoch severne od Glen.

Naše Era

'43 Home invázie légie Claudius do Británie.

'71 Linka Solvay - Tyne vlastne stala hranica medzi rímskou Britániou a "severných barbarov".

'79 Agricola podnikol výpravu na sever a napadli Piktlandiyu (krajina z Picts).

'85 Po námornej expedíciu na Orknejských ostrovov Rimanmi ustúpil od severu Škótska.

100-200 roky. Stálej vojenskej potýčky s Picts Romana Británia. Album severne od Great Glen - relatívne pokojné prostredie.

363 Theodosius čele Roman vojenskú výpravu na sever, prinajmenšom na Orknejských ostrovoch, a prípadne Tilly (Island).

400-450roků. Po sérii nájazdov v interiéri britských Piktov ocitli obklopení zo všetkých strán rímskych Keltov, Sasi, Británia a Írov.

500, klíma v severnom Atlantiku sa stal teplejšie a suchšie, čo prispelo k realizácii dlhých morských plavbách. Kňaz Brendan vyplávala z Írska, na Faerské ostrovy a, so všetkou pravdepodobnosťou, na Islande a možno z diaľky videl Grónsko.

550-600roky. Piktlandiya obliehal z juhu a západu. Northern Islands vystavené dravé nájazdy írsky a Sasi. Alban Picts a spojili svoje sily, ktoré viedli k oživeniu starého kráľovstva Alba v Škótsku.

650-700 rok. Nóri postavili prvý mora skúšobnú triedu a začať podnikať výlety na západ. Oni dosiahnu pobrežie Orknejských a Shetlandských ostrovoch, kde obchodovanou krátko prevedených na lúpeži.

711, na juhu porážky tým, Sasy a uhlov utrpela a podrobený neustálym útokom írsky od západu, opúšťať Alban North Island, takže im Vikingovia.

729 Pán Angus, kráľ Alby, sa snaží obnoviť svoju zvrchovanosť nad Shetland a Orkney, ale jeho loďstvo bolo rozptýlené a prehral. Nóri chytil opustený ostrov, ktorého obyvatelia narýchlo sťahoval do Tilly, kde boli založené prvé osadu.

850 Nóri kontrolu veľa zo severnej Británie a Írska. Albano usadiť v krajinách pozdĺž pobrežia Islandu, a urobiť prvú plavbu do Grónska. Cirkevné dokumenty času priamo označujú šírenie kresťanstva na Islande a Grónska.

Dobre. 850 Viking pomenovaný Naddod navigáciu v Islande, zrejme za účelom lúpeže.

Dobre. 850-890rok. Stále viac a viac plachtenie Vikingovia na Islande vedie k okupácii ostrova pri Nory.

900 O tomto čase Alban - mroža lovci - zaoblené južný cíp Grónska, zamierili na sever, až k ústiu zátoky Baffin Bay a Hudson úžine a dosiahol Ungava Bay na západ.

981 až 985 rokov. Erik červená, tri roky vyhnaní z Islandu do Grónska je navigácia. V roku 985, viedol letku niekoľko lodí a základní osídlenia v fjordy severného Grónska.

995 islandský obchodník námorník Bjarni Heryolf-spánok na palubu plavidla prenasledovaní búrka zasiahla východné pobrežie Newfoundlandu.

996 Leif Eriksson poslal s Bjarni vyplávala na Newfoundlande.

1004-1007 rok. Island-Grónsko Joint Expedícia Torfinn Karlsfeni k pobrežiu Labradore a Grónska.

1025 Islanďan Gudleyf Gudlaugson pristál v Newfoundland, kde videl jazdca.

1059 určitá Saká alebo keltské Prelát vyplávala z Grónska do Vinland (Newfoundland).

1112-1118 rok. Biskup Eric Gnupsson urobil dlhú cestu do tejto oblasti Vinland.

1200-1300 rok. Nórska dohoda v južnom Grónsku je vlastne založená teokratický formu vlády, zatiaľ čo obyvatelia osady na západe ostrova tendenciu pohanstva.

Dobre. 1285 nórskej námorníci dostať do Hudson Strait.

1347 nórska loď vyplávala z Grónska na Labradore, a odtiaľ na Island.

Dobre. 1350 Členovia expedície z južného Grónska tvrdí, že našiel severnej dedinu, obyvatelia opustený a skrelingam (Inuit zástupcovia Thule kultúra).

1380-1400 rok. Éra plavieb Zeno v Labrador, Newfoundland a Nova Scotia.

1418 Nóri v osadách Grónska boli napadnutí a ťažko poškodená, zrejme bojovníci zo severných osád.

Dobre. 1450 Prvá-baskičtina Whalers, pravdepodobne navštívil záliv svätého Vavrinca.

1497 John Cabot robil pristátie na juhozápadnom pobreží Newfoundlandu.
Kde a prečo
Pred štyridsiatimi rokmi som sa rozhodol, aby sa vyrovnali s štúdiu európskych ciest do Ameriky v pre-Columbian éra. A v roku 1965, som zistil, že už dosť kompetentní odborník v tejto oblasti, aby zverejnila štúdiu svojho vlastného "Viking Západu: Ancient nórčiny v Grónsku a Severnej Amerike"[1] .

Potom som bol ťahaný iné starosti a záujmy, som napísal ďalšie knihy; ale pri práci na knihe "Viking na západ" červ pochybností a frustrácie vkradol do hĺbky podvedomia. Spočiatku som navštívil minute postrehy a vágne predtuchy, ktoré sa potom rástli do pevné presvedčenie, že Škandinávci neboli, a nemohol byť prvými Európanmi, aby cez západnú oceán (North Atlantic).

Samozrejme, oni boli predchodcovia - Bol som úplne presvedčený o tom to - ale kto, ktorí sa odvážili byť úplne prvý? Historici ponúkajú veľmi ortodoxnej vyhýbavé odpovede, alebo skôr, niektorí strašidelný naznačuje, že toto tajomstvo bude niekedy potrebné vyriešiť. V najlepšom prípade sa bavíme o niektorých špekulatívne predchodcov, a predchodca objavuje ako duch bez tela z hlbín času. V najhoršom - zjavné fikcia, plody nespútanej fantázie.

Som unavený z vedci odhaliť mylné predstavy, ale tvrdošijne stojí na jeho vlastné. Moje pochybnosti prešli premenou, divoké odhady našiel konkrétny tvar. Oni by mi nedovolí odpočívať, kým som to vzdal a začal hľadať odpoveď na otázku, ktorá sa zdá mať desiatky rokov v hodnote pred mojej mysli oko obraz niektorých ľudí, ktorí zmizli v dávnych dobách.

Počas posledných desiatich rokov, tieto "duchovia" Nikdy ma nechal osamote - aspoň na dlhú dobu. Oni potuloval rozsiahle územia, sa dostal do takej dlhodobej kraji ako Malú Áziu, severné Británia, Islandu, Grónska, kanadskej Arktídy, Labrador polostrov a konečne na ostrove Newfoundland.

Je možné, môžeme nikdy poznať meno zabudnutých ľudí, ale od tej doby to bolo tvorené a získal ohlas medzi svojimi rovesníkmi pod názvom Albani v budúcnosti, zavolám to isté ethnonym.

Avšak vzhľadom na to, že títo ľudia môžu byť pripísaná negramotným národy, a že to zostalo len mierne roztrúsených odkazy v písomných záznamov o ďalších ľudí, nemali by ste byť prekvapení obrovské medzery súčasné znalosti o týchto ľuďoch.

Aby sa zabránilo všetky tieto medzery a póry zostávajú zející, som naplnený v niektorých z nich svoje vlastné vložky. Som presvedčený, že moje špekulácie a dohady s realitou a budú schopní splniť očakávania akúkoľvek rozumnú čitateľa. Stránky, ktoré obsahujú podobné informácie kurzívou.

Som nutne musel robiť rozsiahle použitie všetkých druhov odhady a predpoklady, ktoré nie sú podporované archeologickým a listinných dôkazov - v tomto prípade, taký prístup je nevyhnutný. Ak by som dovolila som, aby sa niektoré útoky na profesionálnych historikov, snažil som sa zároveň striktne dodržiavať pravidlá a spôsoby prezentácie informácií, ktoré by mi pomohol s maximálnou korektnosť vysvetliť podstatu veci, a nikto je zavádzajúce.

Komentáre slávnym anglickým filozofom XVIII storočia Edward Gibbon vo svojej rozsiahlej práci "Pokles a pád rímskej ríše", mal ma ako neoceniteľnú službu, rovnako ako on sám. Tu sú tieto slová: "V záujme aby spĺňali zásady môjho vlastného svedomia a princípy historickej pravdy, musím urobiť vyhlásenie týkajúce sa niektorých faktov a detailov (od tých, popísané nižšie), ktoré sú založené len na predpokladoch a analógií. Iba tvrdohlavosť nášho jazyka ma niekedy núti vyhýbať užívania podmienené a orientačné. "

Samozrejme, že moja kniha netvrdí, historickému výskumu v akademickom zmysle slova. Tu je príbeh o zmiznutých ľudí, jeho úspechy a neúspechy, a výsledky, ktoré boli zhrnul osud dejín v západu slnka svojho života. Dúfajme, je to pravdivý príbeh.

Vzhľadom k tomu, podľa môjho názoru, poznámka pod čiarou je zvyčajne negatívny vplyv na vnímanie texte ako celku, rozhodol som sa dať všetky poznámky, poznámky a komentáre na konci knihy, kde sa môžu ľahko nájsť niekoho, kto má záujem o tento druh informácií.

Farley Mowat rieka Bourgeois, Nova Scotia, 1998
NA ZAČIATKU
Väčšina z leta roku 1966, som strávil medzi obyvateľmi malej dediny kanadskej Arktídy, sa zvrašteným krajín zo severného cípu Labrador k hranici Aljašky. Účelom som mal dva ciele: Musím zhromaždiť materiál pre písanie knihy, rovnako ako rozhovor pre Canadian Broadcasting Corporation "Nortern Service"[3] .

Cestoval som na "vydra" - malé jedným motorom hydroplánu, ktorý bol ako pchal seba a akákoľvek tarifa by boli zaťažené; On, ako kôň, pluh vlachaschih, sotva dostal do vesmíru a grind, ako keby urazila draka. V našom vozidlo bolo celkom možné sa spoliehať na. Je to ťahá na seba z jedného miesta na pilotné, inžinier a ja, a oknom mnohokrát nudné krajina bola nahradená inou, rovnako neatraktívne. Keď počasie nezanecháva žiadne šance, aby pokračoval v lete, sme boli spokojní tým, že podlaha v kabíne vždy zostal suchý na to by sme mohli nasadiť svoje spacie vaky a dostať sa na obed - prosím Rozumiete mi doslova - pri sviečkach, máte chuť také pochúťky ako kanadskej jazykov varené karibu a tvrdeného arktické char.

Pôvodne som plánoval navštíviť urovnanie Inuit a Indov, ale 11. augusta sa rozhodol urobiť zmenu v našom pláne cestovného navrhla odchýliť od predpísanej trasy.

O niekoľko rokov skôr, keď som odišiel s hlavou vo vedeckom výskume, som sa dozvedel, že William Taylor, archeológ, ktorý bol pozvaný k spolupráci s Národným múzeom Kanady, urobil pozoruhodný objav ostrovný Pamiok v mieste, kde rieka vlieva do západnej časti Payne z Ungava Bay bay. Jeden z miestnych Inuit vzal Taylor vykonávať určité artefakty, ktoré vedec opísaný ako "kolosálny obdĺžnikové štruktúry, číslovanie 85 ft na dĺžku a 20 na šírku ... múrov, ktoré zrútil a je teraz v troskách, bol kedysi postavený z kameňa."

Čas Taylor stačilo len na vás, aby hodiť najviac letmý pohľad na tento impozantný budove, ktorá nebola ako každý jeden z najznámejších starovekých stavieb v Arktíde.
a.jpg
Puzzle pre archeológov: al. McGee objavil tento kamenný základ

na zálivu Prince Albert v kanadskej Arktíde.
Je celkom rozumné, že ani on, ani iný odborný neodvažuje predložiť extravagantné predpoklady o pôvode týchto ruín tak dlho, ako toto miesto nebude konať riadne výkop.

A teraz, keď ... potom ... Ale viac ako desať rokov navždy stratené, a Národné múzeum až do roku 1965, a nepreukázala žiadny záujem na tajomstvo ostrova Pamiok, rozlíšenie, ktoré - čo ja som si celkom istý - bude vrhnúť svetlo na statočné nájazdy Škandinávci do kanadskej Arctic. Keď som sa spýtala priateľa pracujúci v múzeu, dôvod pre nedostatok záujmu medzi zamestnancami k tejto problematike, povedal, že v istých kruhoch sa obávajú, rovnako ako štúdium tohto objektu nie je kladený archeológom pokoji, takže bolo rozhodnuté ponechať túto záležitosť na neskôr.

Krátko pred svojím odchodom do Arktídy, počul som, že Thomas Lee, archeológ z University of Laval Quebec, plánuje tento rok v lete vykonávať vykopávky na ostrove Pamiok. Aj keď moja kniha "Viking na Západ" už odišla do svetla, rozhodol som sa, že sme mali dostatok času navštíviť ostrov, a počasie bolo priaznivé.

10 augusta sme dorazili do dediny Povungnituk - inuitskej osady na pobreží Hudsonovho zálivu, ktorý sa nachádza tak blízko k ostrovu Pamiok že nápad ju navštíviť vyzeral veľmi lákavé. Druhý deň som sa rozhodol urobiť pokus o dosiahnutie jeho brehy.

Jedenásta zlému počasiu a búrky prestala, a svietilo slnko cez oblaky; proti všetkým očakávaniam hodinu po svitaní, naše "Otter" bol vo vzduchu a s horlivosťou presunul na východ, cez polostrov Ungava na jeho najužšom mieste, kde jeho šírka je 250 mil.

Sme veľmi silný protivietor bránené, kvôli ktorej sme sa dopredu rýchlosťou mierne vyššia, než je kôň cvalu. Pod krídlami nášho "Otter" pomaly, rovnako ako starý zvitok rozložila takmer monochromatické panorámu vody, skál a bezstromovou tundry. Snažiť Trochu negovať efekt protivetru, pilot letel v nízkej výške, my niekoľkokrát plašiť kanadskej stáda karibu, utekajú od nás vo všetkých smeroch, ako by sme boli nejaké obrie jastrab, a oni - kŕdeľ myšou.

Po dosiahnutí asi uprostred ostrova Payne, sme sa obrátili na údolie rieky Payne, letiaci nad ňou doslova na vrchole strechy, než konečne otočil širokom pásme strečing pre asi desať míľ od úst. A ako drobný dážď a hmla, viditeľnosť je takmer úplne uzavreté, museli sme ponáhľať na zemi, alebo skôr, Vodný park Splashdown len cez malé obchodné stanice Hudsona je spoločnosť zátoky.

Ako taký brutálny počasie sme nemali žiadnu nádej na dosiahnutie ostrovnej Pamiok, som dohodol s miestnou Inuit menom Zachareesi, aby ma k cieľu na svojej lodi s prívesným motorom.

Pokles vodnej hladiny medzi prílivom a odlivom na západnom pobreží polostrova Ungava je 30 stôp, a ako sme našu cestu bludiskom prielivy a ostrovov, voda pri odlive rýchlo ustúpili, odhalil takmer na dno. Správca tejto obchodné miesto, mladý chlapec z Orkneí (Škótsko ostrov grófstvo), povedal mi, že by sme sa mali poponáhľať a rýchlo opustiť deltu, než sa ocitáme v pasci v bažine blata a balvanov sa dostať von, že do budúcej príliv bude nemožné.

Súmrak padal; Zachareesi medzitým pravidlá našich kanoe, a je ako úhor, a skĺzol yulilo, dláždi cestu cez vetracie nenásytných kypiace whirlpooly, ktoré tvorili v jeho brázde silný prúd vody, pozametal bočné and roll v priebehu dlhšej rozlíšiteľných oko kamennými rímsami. Môj sprievodca "nos ucítil cestu" - na sever, smerom k mysu a Delta.
a.jpg
Zachareesi stojí na brehu rieky Paine (Ungava polostrova), v blízkosti stavby,

čo si možno myslieť podobnosť k kresťanský kríž.
Zrazu vykríkol zúfalo a ukázal doľava. Za súmraku boli jemné hrebene vĺn. Hmla a už nemohol skrývať z nášho zraku výšky kamenná veža je o dva ľudský rastový. Širokým úsmevom, Zachareesi oznámil, že sme dosiahli Cape Tuvalik Point, kde sa rieka vlieva do vôd Perzského zálivu a mučenia, ktoré nesie Delta, sme už ohrozená.

Išli sme von fajčiť na pláži. S veľkým záujmom, videl som tento úžasný štruktúru, činí nám veľkú službu. To malo tvar valca o priemere asi päť stôp a bola vyrobená z plochých kameňov starostlivo upravená k sebe a pevné bez použitia malty. Potom, čo dosiahol 12 stôp (asi. 3,66 m) na výšku, a môže byť, a čo viac, teraz z veľkej časti stratil kamene na hornej vrstve, a oni sú náhodne leží pri päte veže. Je pozoruhodné, že na spodnej strane padlých kameňov nie sú vytvorené z hrubé dlhotrvajúci lichen kôra, ktorá pokrýva povrch prežívajúcich veží.
a.jpg
Diana Island, ktorý sa nachádza na sútoku riek Hudson úžiny a Ungava Bay Bay

preslávené vďaka trojici veží majákov.

V popredí - najväčší z nich.
Spýtal som sa Zachareesi, ktorý postavil vežu ako užitočného signálu na dlhú dobu, a tam to bolo. Usmial sa a mávol silnou rukoväti trubice v smere na sever.

"Ľudia, ktorí tu žili v dávnych dobách. V každom prípade - nie Inuit ".

S ďalším poklesom hladiny vody cez kanoe hrozil zostať na vysokú policu, takže sme mali palice tlačil ho na toto miesto, a potom v krátkej dobe sme sa dostali na ostrov Pamiok.

Je viditeľný zo vzdialenosti holé akumuláciu balvanov, pripomínajúce kopec, iskhlestannyh vlny a smelo nahradí svoju tvár hmla prichádzajúce zo zálivu Ungava Bay, len ťažko vyzerať viac atraktívne. Prostredníctvom rozorvaných zdrapy hmly a búrlivý poryvy vetra a dažďu, zdalo sa nám z diaľky zámerne nehostinnej. Ale vzhľad je klamné. Toto miesto sa nachádza neďaleko od delty veľké rieky, sa ich stopu na samom centre kráľovstvo kanadského karibu, sa stal jedným z vtáčích ostrovov, je vhodné pre mrožov, záľuba sú vynikajúce živnou pôdou a spevnené chodníky pre vyvolakivaniya jeho nadváhe tela na pláži - jedným slovom administratívno je vybraný ľudia po veľmi dlhú dobu vyrovnanie, to sa stalo ich domovom a usadiť sa v nespočetných generácií.

Avšak, keď naše kanoe nos vyskočila na kamenisté pobrežie ostrova Pamiok, sme zistili, že ostrov bol obývaný len dvaja muži: Thomas Lee a jeho dospievajúci syn Robert. Dom slúžil im zavalitý stan bojovať za ich právo na štát na mieste a nedovolí dvíhať kovový rám, ku komu ona bola pripojená k zemi, východným vetrom, zvieral Stranglehold v okrajoch plátne obete a hodil ju z ľadového zálivu striekajúcej vode.

Lee vyšiel, aby nás pozdravil, zhadzovať cez riasy, ktoré hraničia s pobreží ostrova. Bol vtedy päťdesiatyprvýkrát rok. Nos, ako Riman, purpurový tvár - robustné a šedej farby grizzly sa ako medveď, zvyknutý na piesočnej púšte a získal susedstve s jeho prítomnosťou.

Nemal času nazvyš. Sotva som mal čas, aby ho predstaviť, ako ma viedol po celom ostrove. Neskoro v noci som spísal svoje dojmy.

V tomto bohom zabudnutom ostrove tam, aspoň na komáre. Ale to surové, zima a veterno miesto málo prispôsobené k životu detí narodených do zmiešaných manželstiev s miestnymi obyvateľmi pochádza z Európy. Creeping hmla rozložte predo mnou hrubú rubáš nekonečné, a som narazil po Lee a pokračoval pod nohami ktorá existovala zmes trosiek, ktoré boli kedysi súčasťou skalnatom pobreží, a tekutý rašelina pôdy.

Dosiahli sme niekoľko skladané kamenné kopce, že sme sa chystali na kolená. "Pohreb - veselý tón povedal. - Look-ka vnútri ". Sklonil som sa nad jedným z nich, nahliadol do trhliny a náhle rozoznal nejaké spleť pozostatkov, ktoré sa zdajú byť ľudskou kosť, ale lebka tam nebol. "Zhromaždené som lebku, - povedal Lee. - Možno, že patril k Eskimáci, čo je veľmi pochybné. Našiel som päť lebky, najmenej dva z nich sú bližšie k Európanom než Eskimákmi. Zvyšok - niečo ".

Zdá sa, že takmer každý malý odsadenie alebo viac či menej nápadný výmoľ na ostrove bol obklopený kamennou krúžkom, kedysi slúžili bázických stanov, priemer niektorých z nich dosiahol dvanásť ft. Lee argumentoval, že ľavica z nespočetných priehlbín určených pre semi-podzemných zimných domov - pamiatky antickej kultúry, prevláda v doeskimosskuyu ére.

Na východnom cípe ostrova sme sa dostali na tri pyramídy náhrobku valcovitého tvaru, má výšku asi šesť stôp. Nemajú radi vstavaný Eskimáci enuksuakov (kamenné), stopy osídlenia sú roztrúsené po celej Arktíde. Zdieľal som pozorovanie s Leom, a on okamžite súhlasil: "Je to, že sú príliš vysoké, príliš korektné forma. Stavia to dobrý, len úžasne. Nie, to nie je dielom Eskimákov - ďaleko od neho. Stačí sa pozrieť na hrúbke lišajníku pokrýva jeho povrch. Sú príliš starý, len ťažko možno pripísať na historickej doby. "

Vraciam, my sotva šli pozdĺž južného pobrežia ostrova. Voda klesla tak, že more bolo vidieť len vzdialene cez obrovské pláně brilantné, na ktoré boli náhodne roztrúsenej balvany zmiešané s blatom a úlomky hornín. Lee poukázal na mňa niečo ako rampy, kotvisko pre hydroplánom alebo širokú chodníku, beží dolu k moru z výšky, ktorá vzostup vody pri prílive. Niekto dal herkulovskou úsilie, uvoľňovať cestu z najnebezpečnejších špicaté kamene. Lee hovoril znovu o tom, čo miestni ľudia potrebujú byť vylúčené z tvorcov na ceste, "a nie Eskimo by sa nikdy vážne dbať na to, aby sa loď plachtiť nad zem. Áno, a to by nemalo byť požadované, na kajaku a kanoistika. Pravdepodobne to bolo zamýšľal portage veľké lode. "

Do tejto doby, moje šaty premočený pod pásom pod prúdy dažďa a premočený neskôr - dokonca aj stlačiť. Zdalo sa, že Lee bol dynamo z mäsa a krvi, ale inak nie prežiť v mieste, ako je toto. Urobil som bežať klus do malej útulku za hrebeňom kopca, vrchol ktorý popraskané a rozpadol pred chladom, a my sme boli na jeho mieste výkopu.

Nie veľmi pôsobivé miesto. Omietnutá s bahnom na obdĺžnika v dĺžke asi štyridsať-pětft. Širokých, pätnásť, rašelina, machu a kamenia, ktoré boli oslobodené od zeme niekoľko palcov hlboké a ako je naznačené výsledky vykopávok, spočívajúci na pevných základoch alebo skalnom podloží. Videl som len ruiny nízke kamenné múry. Lee čakal desať sekunda zo ma pýtala, ale rozhodol som sa dostať pred sebou:

"Je to trochu dlhých domoch. Ale to nepatrí k štýlu tzv "Six Nations", ktorý bol postavený na juhu a ďalších indiánskych kmeňov, tohto stvorenia, vytvorené v jeho vlastnom nenapodobiteľným štýlom. Na ostrov Pamiok Tri podobné stavby - dva o rovnakej veľkosti, ako vidíte, a jeden - oveľa viac. Inuit hovoria, že na sever má málo viac. Vedeckej práce na archeológiu Kanady nič ako nebola nikdy popísaná.
a.jpg
Pred dvoma urobil Tom Lee druh rekonštrukcia, ktorá by mala mať dlhý Wigwam číslo 2 na ostrove Pamiok,

Nachádza sa neďaleko od miesta, kde rieka vteká do zálivu Payne Ungava Bay.
Som načrtol plán tejto budovy. Pozri, jeho tvar pripomína tvar lode s trochu zakrivenými bokmi a zaobleným zadku. Steny - kameň a turf, nízke, štyri stopy ku najlepšie. Som trochu dosiahnuť pri hľadaní artefaktov - artefaktov starovekého ľudstva, ale v niektorých ohľadoch som mal šťastie - tu hmotnosť častíc oxidu olovnatého (zlomky a vločky z pazúrika), týkajúce sa Dorset kultúry (doeskimosskoy). Veľa z nich spočinul na zhnitých trávniku zrútenej steny. Pravdepodobne, Dorset, alebo zástupcovia Dorset kultúra, rozbil tábor tu, a následne opustili ich dlhých domoch. "

Mladý Robert vzal varenia čaju. On nás našiel a takmer ospravedlňujúco snažil presvedčiť svojho otca a ma, že musíme mať, by bolo žiaduce, aby v stane teple.

"Teraz nie - vyštekol Tom - stále ešte príliš veľa, nemal som čas ukázať muža. Je čas pozrieť sa na veľkom vigvamu. "

Lee ma viedol hore mierneho svahu, som prechádzal ruinami, potkýnal takmer na každom kroku, ako mohol vidieť rovnaký obydlia. Tesaným balvany laikov od seba, oni boli tak dôkladne zmiešané s blokmi a črepy skaly, ktoré som potreboval pomoc Lee, ktorý mi ukázal v troskách ľudskej kultúry. Po nejakej dobe, mohol by som si predstaviť, obrysy objektu, ktorý je teraz v hrobe, ako Gargantua. Konečne bol prinajmenšom osemdesiat ft široký a možno dvadsať - no, nehorázna lož!
a.jpg
Plán našiel na ostrove Pamiok dlhých domoch № 2. Hoci starobylé múry sú zničené,

Kamene izolované sýto čierny, pravdepodobne spočívať na svojom pôvodnom mieste.
V niektorých miestach na stenách ešte tkáčsky stav tri ft, ale z väčšej časti, ktoré leží v troskách, vrátane rají viditeľných vnútri balvany. Hovorím balvany, pretože to, čo som videl v toľko všade, s výnimkou balvanov nebude meno. Lee veril, že hmotnosť niektorých z nich viac ako tisíc libier. Boli pokryté hrubou vrstvou lišajníka, čo by si vyžadovalo mnoho stoviek rokov rast od tej doby.

Pri pohľade na chaotickej tlačenici tieto kamenné obrami, Lee zhrnul svoje myšlienky: "Je ťažké uveriť, že Eskimáci by to všetko postaviť. Čo, povedz mi, na zemi je mohol prinútiť k takým výkonom? Možno, že Eskimáci niekedy rozbité desať t vo vnútri týchto dlhých domoch. Je však možné, a že zástupcovia Dorset- a Thule kultúry (Paleo-Eskimákov) urobil to isté. Ale pochybujem, že aspoň niekto z nich by mohla stavať na dlhých domoch. "

"Tak kto staval to všetko?"

Dobromyseľný škádlení, usmial sa: "No, dobre, pán Mowat. Myslím si, že sa pozrieť - na mňa, odpovedať - vás. Z tohto dôvodu sú opatrné profesionáli ťažko niečo povedať. Myslím si, že nebudete prekvapení Moja predpoveď - niekedy aj profesionáli bude jasné, že stavitelia toto všetko - Európanmi. Možno, že Škandinávci. "

Neskôr Tom a ja sme sa priateľmi, zdieľať poznatky a názory. On mi poslal kópie svojich archeologických správ, prísne a detailné. Informoval som ho o výsledky svojho výskumu v oblasti dávnej histórie škandinávskych krajín. V roku 1967 on znovu išiel do Ungava polostrova a niekoľko míľ severne od Paine našiel ďalší ostrov - veľký domček, ktorý sa nachádza na ňom, jeho veľkosť prekročila všetky nájdené predtým. Potom sa vrátil na ostrov Pamiok a začala oveľa intenzívnejšie podať, sa nachádza na ostrove. Vykopávky boli vykonané pre tri ročné obdobie, výsledky boli nevýznamné, sa podarilo vrhnúť trochu svetla na problém, ktorý Lee venoval obrovské množstvo času a úsilia. Žiadne nové skutočnosti, ktoré by pomohli k uspokojivo vysvetliť účel, pre ktorý boli kedysi postavený, alebo konečne pochopiť, čo boli stavitelia sami, a neobjavil. Záhada zostávalo záhadou, a schoval sa pod rúškom svojimi nespočetnými záhad.

Jednou zo záhad bolo, ako a aký typ strechy môžu byť vybavené veľkým chate na ostrove Pamiok alebo na niektorú z arktických dlhých domoch. Vykopávky vykonávané Lee (a ďalšími archeológmi následne rozvíjať podobné zariadenia), nemohol nájsť jasný dôkaz o existencii pilierov pre strechy, ako by boli vyrobené ani z dreva, nie z viac pravdepodobné materiálu - balvany. Navyše, pri vykonávaní týchto historických budov vhodných pre strechy drevo možno nájsť vo vzdialenosti najmenej sto dvadsať míle na juh ostrova vo vzdialenosti Pamiok a pol tisíc míľ na juh od skupiny podobných dlhých domoch nájdené v roku 1970 na Kane Basin pobreží zátoky vo vysokej Arktíde.

Ten, kto sa zaoberá v tomto čísle - problém strechy priťahuje a fascinuje každého archeológa. Niektorí z nich prišli k záveru, že dlhých domoch a nemá chaty, strechu, a tak nikdy som potreboval. Ale ak nie ste doma, čo, aké sú tieto stavby? Už, ako sa zdá, sa stal prijal názor, že boli použité pre obrady a vykonávanie určitej náboženské rituály. Ale zjavné skutočnosti potvrdzujúce túto hypotézu neexistuje, a, ako uvidíme v ďalších faktov a argumentov, veľmi geografická poloha objektov záujmu, v skutočnosti robí toto vysvetlenie celkom neuveriteľné.

Tom Lee by nikdy nesúhlasil s ním. Predpokladá sa, že tieto stavby - dočasné prístrešia škandinávske námorníci návšteve tejto oblasti asi 1000 rokov po Kristovi, a odišiel ich neobvyklý pre oblasť budovy. Naozaj, v horizontálnom úseku najčastejších škandinávskych domov a majetky Islande, Briti North Island je veľmi podobný moderných dlhých domoch Arctic Kanada. A ty, a ďalšie - pretiahnuté, úzky, s niekoľkými zakrivenými pozdĺžnymi bočnými stenami. Proporcie a rozmery, príliš všeobecne, porovnateľné. Koniec pohľad má mnoho spoločného. Všetky, bez výnimky, škandinávsky (vrátane Islandu) domy takých dlhých domoch, mal strechu vyrobenú z zeminy, rašeliny, kôry alebo slamy, založený na pevné drevené konštrukcie, stopy, ktoré archeológovia nájdete takmer sto percent.

Veľa voda tiekla pod mostom od mojej prvej návštevy na ostrove Pamiok pred dlhých domoch Arctic začal mierne otvorené predo mnou ich tajomstvo. Prvýkrát sa to stalo na vzdialenom okraji Atlantiku.

Dážď padal takmer nepretržite, keď moja manželka Claire a ja som prvýkrát navštívil Shetland (Škótsko Island County). Táto montáž piercing vetra pozametal balvany, opustené smerom na sever od rodových krajín Škótska a komponentov spolu so svojím bratom - súostrovie Orkneje - severné britské ostrovy, plne garantuje jeho povesť, kolísky zlého počasia.

Počasie nemusíte moc robiť starosti. Prišli sme na pozvanie majiteľa Shetland lososa farmy a antikvariát Gudlada Alistair, ktorý sľúbil, že nám pomôže prežiť atmosféru dávnej histórie Shetland.

Pod vedením Alistair my, striekajúcej cez kaluže sa dostať do miest, kde boli odovzdané k nám z dávnych čias pamiatok, medzi nimi bol primitívny obydlia - diera so strechou z pobočiek - staroba klenout 5000 rok; to bolo len nedávno objavené a vyčistiť silnou vrstvou rašeliny; podzemné kamenné klenby - pohrebisko ľudí, ktorí zastávajú miesta v týchto neskoršom, Mesolithic obdobia; Neolitickej pevnosti kedysi postavené na myse, a teraz rozpadajúce sa do prachu; Podobne ako pri obci parkovisku ľudí z doby bronzovej; vzťahujúce sa k dobe železnej shpileobraznye veže; zničil stenu vľavo od domov Vikingov, ktorí tu vybudovali tisíce rokov pred nami.

Zdá sa, že Shetland možno právom považovať za ruiny kráľovstva, ale nie všetky z nich rovnako úctyhodný vek ako tie, ktoré je opísané vyššie. Jeden po druhom, malé majetky sú v úpadku a postupne rozpŕchli, návratu do krajiny, z ktorej po mnoho generácií chovateľov vzal materiál na stavbu svojich domovov.

Alistair bol hrozne sklamaný, že majetky boli opustené. "Na čase! V tomto veku nie je tieň nádej stať sa rybár alebo farmár-farmára, - by mi nevadilo. Po 5000 rok od doby, kedy tieto ostrovy stali sa usadiť, prvýkrát človek by rád utiecť bez toho, aby sa obzrel na celej tejto krásy - zo všetkých týchto jadrových reaktorov a elektrární, vyrábajúce rafinovaný olej. Ale kde? Celý svet je skĺznutie do priepasti šialenstva, čo hovoríte, že? "

Sledovali sme vinutie trasa prechádza ďalších zaujímavých miest. Pozdĺž východného pobrežia ostrova Yell a Unst týčila niekoľko signálne veže, zaplnený bez malty. Niektorí z nich stáli na ostrohu, iní zasmušilo až na dno malých zátok a zátok. Pri pohľade na týchto zariadeniach, mimovoľne som narazila im zrejmú podobnosť s tým, že som už videl na ostrove a Pamiok okolia.

Ale najviac naživo moja zvedavosť sa prebudila, že skupina budov, strechy, ktorá slúžila ako prevrátené rybárskej lode sa zdá, že prísť na nevhodnosť staré a stratil ich schopnosť plavby po mori. Niektoré z týchto budov boli premenené na nízkych, drepy stodôl a hospodárskych budov, iní ľudia žili. Neskôr sme dostali Orkneje vidieť niečo iné - to bolo zdôraznené, ultramoderné, elegantný Tehlová budova, díval sa na nás s dvoma krásnymi, širokým otvorenými oknami prekvapenie, zdalo sa, že dom vyvalenými očami - tak, ako windows sa dostať von z pod obrátený drevená čln visí nad nimi ako s nízkym čelom, - lode, ktorých dĺžka musí byť menšia ako šesťdesiat stôp.
i_014.jpg
Tento moderný dom sa nachádza neďaleko mesta Kirkwall, Orkney County ukazuje, že až doteraz tradičné pre obyvateľov severných ostrovov od domu so strechou v tvare havrana.
Alistair, sme sa dozvedeli, že v dávnych dobách bol ostrov tradície otočiť loď, ktorá je už podávaná svoj čas v mori, a je teraz nazývaný, aby jeho posledný služby ako strecha. "V pôvodnej obyvatelia Shetlandských ostrovoch, - povedal nám - sa narodila, žila a zomrela pod loďou, alebo v ňom."

Na posledný deň nášho pobytu preč Alistair nás zobral na strmom horskom hrebeni ostrova Yell, kde on bol videný Fetlar, ostrovčekov ešte menší - odrobiniek, ktorý vyzeral, že zúrivý vietor odtrhol a hodil ju na vôli vĺn a osud ísť s prúdom na východne.

"Taký osud pripravil Providence a naša malá jeden svet - vyhral preč, plávajúce bezcieľne. Možno, že je miesto, kde sa vytiahnuť svoj život - ľud nepamäti staroveku. Niektorí sa domnievajú, že oni sú stále čaká niekde v zákulisí, ale jedného dňa sa vráti, a prísť na ich strašidelné lode z miest po sladkosti, ktoré môžeme vidieť len v našich snoch ... "

Shetland a Pamiok, ste boli len dva kroky na dlhej a kľukatej ceste, ktorá som musel prekonať, vracať zvrátiť cestu času. Ale začať od konca príbehu, Ariadnina niť, aby čitateľa a ako rozpliesť zložité čipky stehov-track, ktorý popisuje záhadu - tak zostať na trati, nasledovaný rozprávačov. A oni vždy ísť od zdroja a začať od začiatku.

Len ma robiť.
VOJNA NA SEVERU
Sú prevažne pastieri a trávia väčšinu svojho života v pastvinách medzi stádami Albano majú malú úctu k obyvateľom. Ale armorikane boli len občania. A keď stavitelia začali usadiť miest v novom umiestnení, pozerali sa na miestnych obyvateľov Zdalo sa, že im hrubý Hillbillies, arogancie a dokonca aj opovrhnutie. A nevyhnutné trenie medzi národmi splnenie týchto rôznych spôsobov života, skôr alebo neskôr, by mohlo viesť k vážnym konfliktom.

Pravdepodobne armorikane čoskoro dosť, alebo nie je spokojný len úlohu obrancov pohraničných oblastí, alebo jednoducho preto, že neprijímajú skromné ​​zvyšky najviac nepríjemné krajine Alba začal stále hádzať chamtivý oči na severe, najmä smerom k rozľahlé pláne, ležiace na východ od Grempianskogo masív. Albano, pre jeho časť, sa ocitli v situácii pripomínajúce ten, v ktorom sa nachádzal zo starých arabských príbehy, čo umožnilo ťavy držať hlavu vo svojom stane[18] .

Na začiatku 40.-tych rokov. BC. Napätie medzi oboma národmi už viedlo k otvoreniu nepriateľstvo.

Niet pochýb o tom, že armorikane mali jasnú výhodu, pretože už dlho zvyknutí žiť v poľných podmienkach a boli skúsení bojovníci. Pokiaľ ide o Northerners Alba, oni mali prakticky žiadnu bojovú skúsenosť do vzhľadu keltských útočníkov na svojich hraniciach, a to sa stalo v niekoľkých generácií pred príchodom energetického armorikan. Hrozba z Keltov zostala, stále menej akútne, ale nie preto, že Alban ukázal nejaký zvláštne vojenské zdatnosti, ale preto, že Celtic nápor výrazne oslabená. Avšak, Alban ukázal sám talentovaných inovátormi v organizácii obrany.

Albano posilniť jej južnej hranici, a to iba za vážnu hrozbu, ktorá aj naďalej predstavuje pre nich Keltov, bol početné nájazdy od mora, uskutočnenej keltské Rangers k zachytiť otrokmi, dobytok a ďalší majetok. Tucet alebo dva z Keltov v otvorenom člne, a niekedy aj niekoľko takých lodí pracujúci v rovnakej dobe, hrôza z pobrežných krajín, díval sa bezmocný, odrezaný od seba osád Albanov. Kelti boli prevezení do väzňa alebo usmrtených ľudí, znížiť dobytok, vyplienili dom, brať so sebou všetko, čo mali aspoň nejakú hodnotu, a potom zradil požiarnej domy a budovy a rýchlo plával pred susedia mohli prísť na pomoc obetiam.

Ľudia, ktorí žili na pobreží pod neustálou hrozbou nepriateľského útoku, začal stavať kruhový alebo D-tvarované opevnenie a pevnosti (dnes nazvaný dunami, od gaelský tung - pevnosť) kameňov nie držal pohromade maltou. Tieto budovy, postavenej potomkami veľkých architektov megalitické, boli tak silné, že ich zničenie by vyžadovalo také obrovské náklady, ktoré nie sú vyplatené späť do chudé veci a veci sú uložené v nich.

Na východnom pobreží, kde Keltské more Rangers nikdy sa stretol s odporom, bol postavený veľmi málo dunové. Ale na západe Albano, ktorý tam usadili, postavený mnoho z týchto "domácich pevnosti." Postupom času, ako sa lupiči stali viac agresívne a určuje, stavitelia hradov, tiež, ukázal veľkú vynaliezavosť vybudovaním tzv typ Duny galérie, ktorý bol predchodcom jedného z najoriginálnejších a účinných obranných diel antiky - Broche[19]
i_026.jpg
Ruins Karloueyskogo Brochu, ktorý ešte stojí ako stráž na západnom pobreží ostrova

Lewis (Hebridy súostrovia).
Ako sa - raz v júni, moja žena a ja som navštívil Karloueyskogo Brochu, ktorý sa nachádza v severozápadnom pobreží ostrova Lewis. Silný vietor fúka od Atlantického oceánu, mraky rozptýlené a obloha bola brilantná modrá, ako oči nejakého starovekého boha keltské. To oko sa pozerá modrej na jeho neznesiteľnou besniace mora, balvany valcované na pobrežné Outer Hebrides, lámanie im ich šácht a peny podporu z päty výbežku, na ktorom stál okrúhly veža, postavená z balvanov.

Táto veža, čiastočne zničil časom, sa týči nad morom až o štyridsať ft, tak, že jeho výška je takmer rovná priemeru. Je to stále vyzerá rovnako neporaziteľný pevnosti, pretože to vyzeralo, že vojaci, prístupy k jeho žulovými stenami pred viac ako dvoma tisícročiami.

Šli sme k nej, vinutie úzku oviec trati pozdĺž svahu. Ovce boli jediné živé bytosti okolo. Na brehu malej odľahlej zátoke, ktorá bola otvorená pred nami, preplnené starý, sčernela časom, obyvatelia domu na Hebríd; ich slamenou strechy už dlho zhnilo a nízky rozrástla do kamenných múrov takmer úrovne krajiny s svieže zelené trávniky, čo naznačuje, že tam kedysi žili ľudia hľadať útočisko za múrmi veže.

Mierne prikrčil sme, prichádza v prostredníctvom jediného portálu, dverí, ktorý kedysi slúžil ako balvan vážiaci aspoň tonu. Prihlásiť sa Dunga pripomenul koridor alebo pero pre ovce; na silných základoch husté prstencového dobrých desať ft odpočinul Brochu dvojité steny, z ktorých priechod viedli do vnútorného priemeru komory asi dvadsať metrov, takže celá stavba bola akýmsi obrích mált čelí oblohu.

Dokonca aj spodné vnútorné vstup viedol do temnej a úzky priechod medzi stenami, na ktorých raz rán točité schodisko vedúce do hornej časti veže. Tí, ktorí prežili kamenných točitých schodoch boli klzké s machom, ale ja som tvrdohlavo stúpal vyššie a vyššie, až kým nahnevaný vrana, pravdepodobne som riadený z hniezda, nie trepotali, šľahanie môj tvár so svojimi čiernymi krídlami. Aj cúvol, a kameň, roztrhla sa na mňa z pod nohami, s varovným revom valcované niekde v tme.

Než pôjdete dole, pozrel som sa do širokej trhliny vo vonkajšej stene a bol prekvapený, keď zistil, že tu je dobre postarané široká ústa Loch Rog, a za ním - trs ostrovov prechádzal okolo člny morské Rangers, plachty z juhu.

Keď som išiel dole k podlahe centrálnej komory, moja manželka Claire ma upozornil na pozostatky zhnitých drevených trámov, z ktorých niektoré vyčnieva z masívnych balvanov. Vedel som, že každý strom, použite prvý stavitelia Brochu, bol dávno bez stopy istlet, a neskôr, na večer toho istého dňa, sa stretol s miestnym historikom, ponáhľal som sa ho opýtať, čo vysvetľuje túto anomáliu. Vysvetlil, že sme videli zvyšky strechy z drevených krokiev a pokryté slamou.

- Viete, bolo to ako dom postavený pre jeho rodinnej farme. Ľudia sú, ako sa zdá, boli sme chudobní. Sú stále v dňoch môj dedko tú zariadil Stockyards za svoje ovce. Skutočnosť, že ich stránky neustále vpadol ľud miestneho zemana[20] , takže chudák musel hľadať útočisko v starobylej veže.

Odmlčal sa a pozrel na temnej nočnej oblohe za mnou.

- Vieš, oni neboli prví obyvatelia tu. I keď tam môže byť posledný ...

Brochu veľmi podobné veža pre chladenie reaktorov jadrových elektrární, ale sú vyrobené z kameňov spôsobu "suché", bez cementu alebo ílu. Keď sa ich konštrukcia nevyužíva žiadnu malty, a napriek tomu niektorí z nich dosahujú výšky päťdesiatich stôp. V medzikružia dvojité steny Brochu nebolo jedno okno. Mohol preniknúť iba prostredníctvom malého portálu otvorenia, ktorá sa nachádza na úrovni terénu. Zakryť masívne drevené dvere, za ktorými je úzka vnútorný obranný komora, usporiadané v stenách priechodu.
i_027.jpg
Mousa Brochu v Škótsku - ukážka z najviac dobre zachovalé Brochu. Letecký pohľad.
Zápalné Arrows nemohol začať oheň v Broche, a jej steny boli príliš vysoké, aby mohli vyliezť po rebríku. Pred vynálezom obliehacích strojov a útočnú pušku schopné streľby ťažkých a výbušné projektily Brochu zostal prakticky nezraniteľný k priamemu útoku.

Samozrejme, mohli chytiť z dlhého obliehania. Avšak, ľudia preplnené spoločne na drevených galériách obklopujúcich vnútorný krúžok stien, došlo k napájania alebo nádrž obrovský vodu, rovnako ako pádny zásoba sušených ustanovenia a potraviny pre ľudí a zvieratá. Ak chcete vyvolať medzi nimi hlad, je to potrebné oveľa viac času na obliehanie, než si mohli dovoliť, únoscovia Rangers.

Niektorí vedci sa domnievajú, že Brochu bol, aby som tak povedal, konečný výsledok dlhého a postupného procesu vývoja architektúry. Avšak, medzi najpokročilejšie tung a najbližšie Brochu tam tajomný priepasť, takže jeden má dojem, že táto vznikla v krajinách na sever od Británie v konečnej podobe, vo všetkej svojej elegancie a dokonalosti. Priatelia mi povedali, že museli splniť veža s dvomi kruhmi stien je veľmi podobný architektúra v horských vnútrozemských oblastí na Korzike, čo je relatívne bližšie k nám bol doručený neporaziteľný pevnosť Albanov.

Najranejších príkladov Brochu na pozemkoch Británii možno nájsť v Rinns of-Galloway - a vyzerá to, že úzkom polostrove na ostrove na západ od Solvay Firth. Rinns of-Galloway je rovnobežná s severovýchodnom pobrežím Írska, asi dvadsať míľ ďaleko; jeho dĺžka je menšia ako tridsať míle.

Táto zelená, krajina priateľský, kde sa ľudia začali usadzovať od doby mezolitu. V čase miestneho Albanov tuk kravy a ovce tuk bol vždy prestížne korisťou pre Keltov Írska, ktoré za jasného dňa (o čom svedčí Bede) videl tento polostrov cez vodách Severného kanála. Mám podozrenie, že Škóti a ich susedia sa stal zvyk, aby sa časté vpády do Rinns kým polostrov nebol slávny Brochu, výrazne zmenšil dravé vzrušenie Rangers.

Správne, nemajú príliš veľkú predstavivosť dať do úst porazených Keltov na pobreží Antrim v Írsku Rada, ktoré je určené na vyhnanstvo, Picts - jeden zmienil Bede, - ísť do Rinns, oddelený úzkym prielivom. Kelti dúfal, zabiť dve muchy jednou ranou, alebo aspoň chcela vidieť, ako jeden z nich zabije druhého.

Na Rinns prežil tri Brochu, postavený špeciálne k ochrane bohatej miestnej pozemky sa nachádza pozdĺž pobrežia zátoky Luce Bay. Všetky tri sú tak podobné, architektonický dizajn, ako keby boli budovanie rovnaké architektov. Nie je to myšlienka a model Broche?

Len málo z aktuálne známeho viac ako päťsto Brochu Nachádza sa južne od mocného zavinenia, nazvaný Veľký Pestilence, Great Glen, alebo ako je uvedené na niektorých starých mapách, Glen Albin, spoločná severnom Škótsku na dve úplne odlišné oblasti.

V skutočnosti, v oblasti západne od Škótska na juh Glen Albin našiel len päť Brochu, a dokonca osem - na juho-východ. Tri z posledného veže v južných údolí pohoria Lammermoor-Morfut oddeľujúce údolia z nízko položené krajiny Tweed Fort. Ďalšie dva sú na úpätí pevnosti, a dva - na sever od Firth of-Tay a sám. Všetci patria k rovnakému typu Brochu ako Rinns Brochu na polostrove, a, súdiac podľa návrhov niektorých z nich, je ľahké si všimnúť, že boli postavené v zhone.

Táto konštrukcia z východu, zdá sa, že bol postavený, aby sa zabránilo nepriateľské invázii z juhu, ale skutočnosť, že Brochu nie je vhodný pre takú rolu. Posádka obrany pevnosti musia byť schopný robiť nájazdy, aby sa zabránilo postup nepriateľa do územia. Avšak, v stenách Brochu žiadna brána, a je tam len nízke a úzke portál, cez ktorý len ťažko môžu vybrať iba jednu osobu zastaviť nepriateľa. Navyše, títo starovekých Brochu nemajú žiadne špeciálne položky, ktoré sú absolútne nevyhnutné pre efektívne blokovanie pevnosti.

Hoci mnoho Brochu Alban postavený na juhu, aby sa zabránilo presadzovanie keltských Rangers Intermountain prejde, je možné, že tieto Brochu s rovnakým úspechom by mohli byť navrhnuté pre ochranu pred vniknutím ich "hostí" -armorikan severne od údolia Tweed. Ale či to naozaj tak bolo, bolo by to zbytočná snaha, pretože armorikane mohli ľahko dostať okolo týchto opevnenie nie je po súši i po mori.

Podľa môjho názoru, konflikt pokračoval takto.

Na východe, nepozvaní hostia používa svoje lode, aby sa vyhla Lammermoor Morfutskuyu-hrebeň z východu a pristál na severe, choďte na zadnej majiteľom. Úspešný pristátie blízkosti North Berwick a Peninsula Fife im umožnila prevziať kontrolu nad pôdou Firth of-the Fort. Bitie dve Brochu, ktorý stál v ceste, oni sa sťahovali na západ cez úzku šiju sa stretnúť so svojimi kolegami vojakov, sem z Atlantiku sa plavil.

Armorikane Tí, ktorí sa usadili na severnom pobreží Solvay Firth, obišiel pevnosti - Broche Rinns polostrov po mori niekde pristáť na brehu Firth of Clyde a OB mať nízko položené krajiny medzi Eyre a Ardrossanom. Potom išli do údolia Firth, aby splnili svoje krajanov k pohybu z východu.

Po tom, dva prúdy exulantov spojili sily, aby ďalej postupujúce dosiahnuť východnom pobreží, a potom, zabezpečenie severnej krajiny, aby prevziať kontrolu nad celou zemou východných nížin až do Moray Firth. Zdá sa, nemali pokúšať prevziať pozemky na severo-východ od Clyde, snáď preto, že tieto drsné miesta nie sú osobitný význam pre poľnohospodárstvo.

Alban nebol schopný zabrániť okupácii väčšiny z ich krajín. Niektoré z nich sú tlačení do nezdravých a neplodných nížinách, nastúpil na loď a odplával na sever, druhý išiel do rovnakej nohe. Iní sa rozhodli hľadať útočisko v kopcoch na juh od Clyde Valley-Fort alebo preliezanie Grempiansky poľa prístrešia na sever od nej, kde a žil život horolezcov - takmer rovnaké, z ktorých väčšina Alban vedome alebo nevedome, musela byť vykonaná v minulom storočí.

Do konca I. v. BC. Situácia sa stala viac či menej stabilný. Armorikane vzal kontrolu nad väčšinou z ornej pôdy juhu Glen Albin. Zadarmo Alba ako Shagreen, znížený na časti Škótska severne od Glen Albin a niekoľkých súostrovia, stále si zachováva svoju nezávislosť.

Na chvíľu, Alban nepokúšal ísť ďalej, s Glen, a to nielen preto, že klíma krajín na sever od poruchy sú tvrdé, ale tiež preto, že mali dostatok pôdy, aby splnili svoje každodenné potreby. Nakoniec, však, prišiel deň, keď sa rozhodol presťahovať na sever. Ale keď začali na pochod, sme narazili na takmer neprekonateľnú odolnosťou Albanov.

Chyť nízko položené krajiny Albanov - je jedna vec. Ale žiť v nich - niečo úplne iné.

S pomocou svojho kolegu, ktorý žil na sever Glen, Albano, ustupujúce do hlbín južných a centrálnych oblastiach, začal partizánsku vojnu proti jeho nedávnej hosťami uvedenie neustálej nálety armorikan obci na pláňach.

Nemožno dosiahnuť zmierenie s vlastníkmi, armorikane snažil sa ich zamknúť v interiéri, obklopený posledným kruhom pevnosťou, dostatočne veľká, aby mohli slúžiť ako úkryt pre obyvateľov a zároveň, základňa, z ktorej posádka mohla urobiť vpádmi, aby sa zabránilo útokom nepriateľov ,

Armorikane postavený mnoho z týchto pevnosti, účinne okolité pohoria strednej a južnej regióny a vytvára reálnu líniu obrany na ochranu proti vniknutiu Glen Albin. Väčšina z týchto opevnenia sú typu, ktorý je tradičný v strednej a západnej Európe. Steny sú obložené kameňom, to bola naplnená v udupanej zemi, štrku a malé kamene, a ako stabilizačný vzpery boli drevené priečniky.

Tieto štruktúry, známe archeológom ako "pevnosťou šil strom", postavený pomerne rýchlo, ale majú jeden závažný nedostatok. Keď sa masívne drevené trámy, ich dizajn je zmluvne, oni vyschla, stali sa extrémne citlivé na oheň. Akonáhle útočník, aby sa oheň pod hradbami (alebo hodiť iskry uložených), drevené konštrukčné prvky ľahko zlomený von, a celá stavba bola premenená na horiacu pochodeň. Teplo z týchto požiarov je niekedy tak silná, že sa čelí kamene niekedy roztopil, a všetky budovy premenila v hromadu roztavených hrudiek charakteristických známych ako "sklený pevnosti." Je príznačné, že väčšina z troskách "pevnosťou šil strom" v Škótsku, je len "sklovité"[21] .

Alban, ktorý žil v horských oblastiach, útočiace armorikan, usadil sa na rovinách oblasti, nie je pochýb o tom, dostal posily z voľných obyvateľom Alba, ktorý prišiel cez hraničný Glen Albin v srdcovom Grempianskoy hrebeňa. Hraničné pásmo sa rozprestiera približne od ostrova Mull, bol v severo-východ pozdĺž Great Glen k Glen Urquhart, kde sa stáča na sever po pozdĺž horských záhyby, a nakoniec prístup k moru na Dornoch Firth.

Avšak, cez všetky jeho pevnosťou, málokto armorikane cítil v bezpečí. Neustála hrozba útoku Highlanders do tej miery, aby ochromovania životy obyvateľov pláne, ktorá sa stala neoddeliteľnou súčasťou tradícií Škótska.

Nemožno poraziť Highlanders z ich príbytkov, armorikane ventiloval svoj hnev na voľnom albume. A pretože vnútorné horskej oblasti severne od Glen Albin boli prakticky nezraniteľný (oni sú ešte volal "Rough Baundz" - "Ťažké hranice"), armorikane napadol Glenn hrot, s výhľadom na more.

Na západe, s podporou flotily, sa im podarilo preraziť koridor z Sound of Eriseyg cez Loch Eil do Glen Albin. Na Východe, zajali ostrov Black ostrova a väčšina polostrova Tarbat. Hojnosť "sklený pevnosťou" v týchto miestach označuje zvláštne napätie boj.

Avšak, ako sa snaží, armorikane nemohli užívať plodov ich počiatočnom úspechu, pretože Alban pomerne rýchlo naučili, ako efektívnejšie využívať svoje zbrane.

Určitá nepotvrdené Genius raz mal skvelý nápad postaviť niekoľko Brochu v bezprostrednej blízkosti sebe, tak, aby mohli byť v prípade potreby, aby sa vzájomne podporujú. Taká Brochu je v priamej viditeľnosti, k výmene signálov, vrátane - dymové signály počas dňa a ohňa signálov - v noci. Teraz majú val, ktoré by mohli urobiť vpádmi. A ak existuje - z Brochu dostal do ťažkého obliehania, vojaci zo susedných mohol protiútoku v zadnej časti obléhatelům, odrezať posledný z mora - obzvlášť účinný nástroj proti pirátom, pretože taká štrajk hrozil im stratou svojich vlastných plavidiel.

V prvom storočí a pol novej éry na pobrežné pozemkoch voľne Alba a v niektorých strategicky dôležitého zázemie rástol reálny Stone Lesný Brochu. A Brochu títo boli tak efektívne proti nepriateľskej invázii, album už strácajú svoje územie.

Pozoruhodným príkladom tejto novej obrannej stratégie je malý ostrov Tiree, ktorý sa nachádza v južnej časti Hebridy mora[22] . Kryté s vynikajúcimi pastvinami, Tyree bola a zostáva jedným z najatraktívnejších poľnohospodársky ostrovov vo vodách Škótska, je takmer povinná terčom útokov zo strany Rangers a všetky druhy votrelcov. Jeho obhajcovi postavil osem veží - Brochu v priamej viditeľnosti na sebe. A je pod ich ochranou, Tyree nepadol do rúk armorikan alebo keltské, aj keď, ako vieme, írski Kelti prijali aspoň jeden vážny pokus ju zvládnuť.

V celku albumu a najmä o bezplatné Caithness, Orkneje. Shetland a Hebridy Brochu úspešne odolal pokusom nečlenov, aby využili krajiny, ktoré chránia tieto Brochu. Brochu tvoril akýsi ohradu dračích zubov.

A v prípade, že nepriateľ Albanov a nepreukázala trvalé základne na pozemku severne od Great Glen, morské Rangers stále vpadol pobrežné krajiny. Ich útoky vplyv na celé pobrežie od Dornach Firth na Pentland Firth, a niekedy až Shetlandy. Navyše, často sa dostali do riečnych údolí Sutherland a Caithness. Avšak, aj keď občas zachytil veľa väzňov, dobytok a všetok majetok, napriek tomu sa nepodarilo vyhnať Albanov z ich krajín. Získanie bezpečne z ich nevymožiteľnými veží, miestni obyvatelia prestavali všetky zničené a vrátil sa do svojho bývalého spôsobu života.
zdroj:http://coollib.net/
reklamy na stránke nedokážem ovplivniť....sorry!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one